Aktualności

 

Za nami Międzynarodowe Targi Turystyczne w Zabrzu i Silesia Bazaar Kids w Chorzowie

Za nami Międzynarodowe Targi Turystyczne w Zabrzu i Silesia Bazaar Kids w Chorzowie

Oferta turystyczna obiektów z Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska w tym: Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia, Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej i Młyn Hilberta w Dzierżoniowie, miały przyjemność gościć na Międzynarodowych Targach Turystyki w Zabrzu jak i podczas Silesia Bazaar Kids. Jest nam niezmiernie miło, że wzbudziliśmy Państwa zainteresowanie zarówno wspomnianą ofertą turystyczną jak i edukacyjną. Chroniąc od(…)

Przeczytaj więcej

Muzeum Walcownia podczas targów w Zabrzu i Chorzowie

Miło nam poinformować, że 12-13 kwietnia br. będziemy obecni na Międzynarodowych Targach Turystyki w Zabrzu, które odbędą się w MOSiR Zabrze. Znajdziecie tam nasze stoisko prezentujące wszystkie obiekty Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. Więcej szczegółów dostępna na: https://www.facebook.com/mttwzabrzu/   Natomiast 14 kwietnia br,  zapraszamy na SILESIA BAZAAR Kids. Na Stadionie Śląskim odbędą się darmowe warsztaty dla dzieci, rodziców, prelekcje(…)

Przeczytaj więcej

Z okazji Dnia Kobiet…

Z okazji Dnia Kobiet…

Drogim Paniom, z okazji dzisiejszego święta życzymy spełnienia marzeń, radosnych chwil, wielu przyjaciół i dużo uśmiechu. W dzisiejszym dniu i przez cały weekend wszystkie Panie otrzymają rabat na bilet wstępu do Walcowni minus 50%. Do zobaczenia!   Fot. Zdjęcia archiwalne

Przeczytaj więcej

Oferta wynajmu powierzchni do celów komercyjnych

Oferta wynajmu powierzchni do celów komercyjnych

Niepowtarzalna architektura, oryginalne postindustrialne wnętrza i zachowane oryginalne wyposażenie – to główne atuty Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA. Przestrzeń hali walcowni umożliwia organizację dużych wydarzeń o charakterze promocyjnym, koncertów czy wystaw. W Walcowni odbywały się m. in. premiery nowych modeli samochodów wiodących koncernów motoryzacyjnych, imprezy firmowe czy międzynarodowe konferencje w ramach m.in. kongresu klimatycznego. Cała oferta(…)

Przeczytaj więcej

Zimowa edycja „Hutniczego Miasta Dzieci” za nami!

Zimowa edycja „Hutniczego Miasta Dzieci” za nami!

Oficjalnie informujemy, że zakończyliśmy pierwszą w historii, zimową edycję „Hutniczego Miasta Dzieci” w Walcowni. Dziękujemy wszystkim obywatelom wykonania świetnej pracy i wkładu w powstanie tego wyjątkowego zimowego miasta. „Miasto Dzieci” może zostać zbudowane tylko z waszym zaangażowaniem! Już teraz zapraszamy Was, jak również wszystkich tych, którzy jeszcze nie doświadczyli magii tego miasta na letnią edycję,(…)

Przeczytaj więcej

Zimowa edycja „Hutniczego Miasta Dzieci” 2019

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że ruszamy z kolejną edycją „Hutniczego Miasta Dzieci”! W dniach 18-22.02.2019 r. organizujemy proedukacyjny, nieodpłatny program dla dzieci, który sprzyja realizacji edukacji regionalnej. Po raz pierwszy w historii miasta przygotowujemy zimową edycję „Miasta Dzieci”, Udział w „Mieście Dzieci” jest bezpłatny. W ramach 5-dniowych zimowych zajęć dydaktycznych, dzieci znajdujące się w trudnej(…)

Przeczytaj więcej

Odliczamy do Świąt Bożego Narodzenia! „Cynkowanie Piernika” – fotorelacja

Do Świąt pozostało nam tylko 3 dni, aby umilić Wam przedświąteczny czas, zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z naszego świątecznego wydarzenia „Cynkowanie Piernika”. Tegoroczne „Cynkowanie Piernika” uświetniliśmy przystrajając świąteczne pierniczki i ozdoby. Odbył się także pokaz naszej zabytkowej walcarki wykańczającej. Dodatkowo, mogliśmy posłuchać najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu Adrianny Noszczyk. Na zakończenie przystroiliśmy naszą 4(…)

Przeczytaj więcej