Aktualności

 

„Cynkowanie Piernika” w Walcowni

Pamiętacie zeszłoroczne „Walcowanie piernika”? Mamy przyjemność zaprosić Was na II edycję! Tym razem będziemy „cynkować”, czyli dekorować pierniczki wypieczone w naszej Walcowni jak i inne ozdoby, które możecie zabrać ze sobą z domu. Mogą to być dekoracje z szyszek, drewna, papieru, materiału, wstążki czy nawet z makaronu! Nie bójcie się użyć wyobraźni! O godzinie 12:00,14:00(…)

Przeczytaj więcej

Za nami dwa, pełne wrażeń, wydarzenia w naszej Walcowni!

Za nami dwa, pełne wrażeń, wydarzenia w naszej Walcowni. Festiwal Giesche 2 „Istota Giesche” oraz „Niepodległa z Walcownią” wsparło wiele firm i instytucji. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie: Radio Pogoda, Radio Katowice, TVP3 Katowice, Stowarzyszenie na rzecz powstania Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach, Śląski Urząd Wojewódzki, Katowice Miasto Ogrodów, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Miasto Katowice,(…)

Przeczytaj więcej

Festiwal Giesche 2 „Istota Giesche”

W weekend 10-11 listopada zabierzemy Państwa w podróż do czasów industrialnego Śląska w okresie rozkwitu przemysłu, za sprawą II edycji Festiwalu Giesche pt.: „Istota Gieshe”. Będzie to niezwykłe wydarzenie historycznie związane z kulturą i tradycją Górnego Śląska. Wydarzenie będzie się odbywać w Walcowni gdzie 10 listopada nastąpi oficjalne otwarcie, jak również w Miejskim Domu Kultury(…)

Przeczytaj więcej

Festiwal „Niepodległa z Walcownią” – 11 listopada 2018 r.

Szanowni Państwo, niezmiernie nam milo poinformować, że już 11 listopada odbędzie się w naszym muzeum wydarzenie pt.: „Niepodległa z Walcownią”, gdzie w rocznicę 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości czeka na Państwa wiele atrakcji związanych z dziedzictwem narodowym naszego kraju. Będzie można zobaczyć m. in.: pokazy aż 6 grup rekonstrukcji historycznej, występ Orkiestry Dętej OSP(…)

Przeczytaj więcej

Już niebawem w Walcownia odbędą się 2 wspaniałe, autorskie, nieodpłatne wydarzenia kulturalne!

Szanowni Państwo, Już niebawem w Walcownia odbędą się 2 wspaniałe, autorskie, nieodpłatne wydarzenia kulturalne. 10 -11.11 zabierzemy Państwa w podróż do czasów industrialnego Śląska w okresie rozkwitu przemysłu, za sprawą II edycji Festiwalu Giesche pt.: „Istota Gieshe”. Będzie to niezwykłe wydarzenie, historycznie związane z kulturą i tradycją Górnego Śląska. Wydarzenie będzie się odbywać w Walcownia gdzie 10.11 nastąpi oficjalne(…)

Przeczytaj więcej

Spotkanie autorskie z Jarosławem Kassnerem

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z malarzem Jarosławem Kassnerem podczas wystawy obrazów „Ślōnskie Imaginacyje” w Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia.    Spotkanie odbędzie się 14 października o godzinie 16:00 w siedzibie muzeum.    Prosimy o potwierdzenie przybycia mailowo lub telefonicznie: agnieszka.zawada@muzeatechniki.pl 885 204 803 727 600 186   A tak było na spotkaniu:

Przeczytaj więcej

Jazz Art Fashion Festival

Szanowni Państwo! W związku z organizowanym u nas Jazz Art Fashion Festival, dnia 22 września, nieczynna będzie wystawa motocykli Harley-Davidson oraz hala Cynkownia z wystawą silników. Do godziny 17:00 będzie można zwiedzać halę główną z ciągiem technologicznym oraz uczestniczyć w atrakcjach oferowanych przez organizatorów festiwalu.

Przeczytaj więcej

Wystawa Pojazdów Użytkowych PRL w Walcowni

Odkrywamy tajemnicę nowej ekspozycji! Już od dziś w Walcowni możecie zobaczyć wystawę „Pojazdy użytkowe PRL”. Czeka na Was m.in. Nysa 522, Star 266 a ponadto Fiat 125p, który pobił rekord jazdy długodystansowej na autostradzie pod Wrocławiem w 1973 r.  Ceny biletów na czas wystawy: Normalny: 12 zł Ulgowy: 10 zł Rodzinny: 33 zł Zapraszamy!

Przeczytaj więcej

HUTNICZE MIASTO DZIECI

HUTNICZE MIASTO DZIECI

Tygodniowe warsztaty dla dzieci w wieku 7-14 lat – zapraszamy! Jak to działa? Przez cały tydzień, w dniach od 25 do 29 czerwca 2018, w godzinach od 10.00 do 14:00 dzieci mają zapewnioną zabawę, opiekę i posiłki. Jak będzie wyglądał przykładowy dzień w mieście dzieci w Walcowni? Spotykamy się o 10.00 i dzieci zgłaszają się(…)

Przeczytaj więcej