Aktualności

 

Zimowa edycja „Hutniczego Miasta Dzieci” 2019

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że ruszamy z kolejną edycją „Hutniczego Miasta Dzieci”! W dniach 18-22.02.2019 r. organizujemy proedukacyjny, nieodpłatny program dla dzieci, który sprzyja realizacji edukacji regionalnej. Po raz pierwszy w historii miasta przygotowujemy zimową edycję „Miasta Dzieci”, Udział w „Mieście Dzieci” jest bezpłatny. W ramach 5-dniowych zimowych zajęć dydaktycznych, dzieci znajdujące się w trudnej(…)

Przeczytaj więcej

Odliczamy do Świąt Bożego Narodzenia! „Cynkowanie Piernika” – fotorelacja

Do Świąt pozostało nam tylko 3 dni, aby umilić Wam przedświąteczny czas, zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z naszego świątecznego wydarzenia „Cynkowanie Piernika”. Tegoroczne „Cynkowanie Piernika” uświetniliśmy przystrajając świąteczne pierniczki i ozdoby. Odbył się także pokaz naszej zabytkowej walcarki wykańczającej. Dodatkowo, mogliśmy posłuchać najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu Adrianny Noszczyk. Na zakończenie przystroiliśmy naszą 4(…)

Przeczytaj więcej

„Cynkowanie Piernika” w Walcowni

Pamiętacie zeszłoroczne „Walcowanie piernika”? Mamy przyjemność zaprosić Was na II edycję! Tym razem będziemy „cynkować”, czyli dekorować pierniczki wypieczone w naszej Walcowni jak i inne ozdoby, które możecie zabrać ze sobą z domu. Mogą to być dekoracje z szyszek, drewna, papieru, materiału, wstążki czy nawet z makaronu! Nie bójcie się użyć wyobraźni! O godzinie 12:00,14:00(…)

Przeczytaj więcej

Za nami dwa, pełne wrażeń, wydarzenia w naszej Walcowni!

Za nami dwa, pełne wrażeń, wydarzenia w naszej Walcowni. Festiwal Giesche 2 „Istota Giesche” oraz „Niepodległa z Walcownią” wsparło wiele firm i instytucji. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie: Radio Pogoda, Radio Katowice, TVP3 Katowice, Stowarzyszenie na rzecz powstania Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach, Śląski Urząd Wojewódzki, Katowice Miasto Ogrodów, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Miasto Katowice,(…)

Przeczytaj więcej

Festiwal Giesche 2 „Istota Giesche”

W weekend 10-11 listopada zabierzemy Państwa w podróż do czasów industrialnego Śląska w okresie rozkwitu przemysłu, za sprawą II edycji Festiwalu Giesche pt.: „Istota Gieshe”. Będzie to niezwykłe wydarzenie historycznie związane z kulturą i tradycją Górnego Śląska. Wydarzenie będzie się odbywać w Walcowni gdzie 10 listopada nastąpi oficjalne otwarcie, jak również w Miejskim Domu Kultury(…)

Przeczytaj więcej

Festiwal „Niepodległa z Walcownią” – 11 listopada 2018 r.

Szanowni Państwo, niezmiernie nam milo poinformować, że już 11 listopada odbędzie się w naszym muzeum wydarzenie pt.: „Niepodległa z Walcownią”, gdzie w rocznicę 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości czeka na Państwa wiele atrakcji związanych z dziedzictwem narodowym naszego kraju. Będzie można zobaczyć m. in.: pokazy aż 6 grup rekonstrukcji historycznej, występ Orkiestry Dętej OSP(…)

Przeczytaj więcej

Już niebawem w Walcownia odbędą się 2 wspaniałe, autorskie, nieodpłatne wydarzenia kulturalne!

Szanowni Państwo, Już niebawem w Walcownia odbędą się 2 wspaniałe, autorskie, nieodpłatne wydarzenia kulturalne. 10 -11.11 zabierzemy Państwa w podróż do czasów industrialnego Śląska w okresie rozkwitu przemysłu, za sprawą II edycji Festiwalu Giesche pt.: „Istota Gieshe”. Będzie to niezwykłe wydarzenie, historycznie związane z kulturą i tradycją Górnego Śląska. Wydarzenie będzie się odbywać w Walcownia gdzie 10.11 nastąpi oficjalne(…)

Przeczytaj więcej

Spotkanie autorskie z Jarosławem Kassnerem

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z malarzem Jarosławem Kassnerem podczas wystawy obrazów „Ślōnskie Imaginacyje” w Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia.    Spotkanie odbędzie się 14 października o godzinie 16:00 w siedzibie muzeum.    Prosimy o potwierdzenie przybycia mailowo lub telefonicznie: agnieszka.zawada@muzeatechniki.pl 885 204 803 727 600 186   A tak było na spotkaniu:

Przeczytaj więcej