Koncerty odwołane!

Koncerty #dajcynk muszę zostać odwołane z przyczyn niezależnych od nas :( Mamy nadzieję, że już niedługo odrodzi się ta idea i zrobimy coś fajnego! Tymczasem zapraszamy do Walcowni na Wystawę „100 Lat Motoryzacji w Polsce”! Pozdrawiamy, zespół Walcowni :)

——————————————–

7.04, 19:00
Triology
The Party Is Over

20.04, 19:00
NOTTOOEASY
Hengelo

4.05, 19:00
Ciśnienie
F*** The People

bilety:
25 zł / 18 zł
Bilet na koncert upoważnia do wstępu na Wystawa 100 Lat Motoryzacji w Polsce oraz Wystawy Muzeum Hutnictwa Cynku (w trakcie trwania koncertów).

adres:
Walcownia Cynku
ul. 11 Listopada 50 (wejście od ul. Roździeńskiej 25)

dojazd komunikacją miejską:
tramwajami nr 14, 15 oraz 20, z przystanku Katowice Szopienice Roździeńska można dojść pieszo w 5 minut

Walcownię Cynku wybudowano w 1903 roku, jej powierzchnia wynosi ponad 6 tys. m². Zachowany został oryginalny ciąg technologiczny maszyn: piece, karuzele odlewnicze, walcarki czy maszyny parowe. W tym miejscu naprawdę można poczuć klimat pracy i dawnej produkcji. Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia należy do Szlak Zabytków Techniki.


Triology
Triology to acid-funk-jazzowy zespół z Wrocławia, komponujący muzykę, która swoim intrygującym brzemieniem i dużą dawką improwizacji przenosi słuchaczy do świata nieograniczonej fantazji.
https://triology.bandcamp.com/ w składzie: Matylda Gerber – saksofon tenorowy/wokal, Filip Hryniewicz – gitara basowa, Michał Słupski – perkusja.

The Party Is Over
The Party Is Over to Daria Ryczek i Michał Wajdzik. Swoje pierwsze utwory, będące mieszanką soulu i trip-hopu, zaprezentowali w lutym 2015 roku na epce zatytułowanej po prostu „The Party Is Over”. Równolegle Daria i Michał rozwijają też swoje solowe projekty – L.U. oraz Rabbit on the Moon.

NOTTOOEASY
Każdy z członków grupy specjalizuje się w innym gatunku muzycznym, co nadaje unikatowości brzmieniu NOTTOOEASY. Perkusista – Olaf Rykała interesuje się klimatami hip-hopowymi, trębacz – Fabian Klimanek rozwija się w kierunku jazzowym, natomiast zajmujący się elektroniką i grą na trąbce Filip ‚yellowz’ Żółtowski na codzień produkuje szeroko rozumianą muzykę elektroniczną. Zespół gra trudną do zdefiniowania muzykę, będącą połączeniem wspomnianych gatunków.

Hengelo
Zespół Hengelo powstał pod koniec 2015 roku w Katowicach. Pięć osób, każda z innego muzycznego świata i z innym bagażem doświadczeń, które spotkały się, żeby zacząć zupełnie nowy
rozdział. Styl muzyczny grupy najczęściej określa się jako połączenie modern rocka z wpływami syntezatorowej muzyki lat 80-tych oraz współczesnych alternatywnych brzmień.

Ciśnienie
Określają swoją muzykę mianem post-rocka. Mają się też poniekąd za zespół jazzowy. Po wstępnych założeniach, ma być głośno, długo, nieskrępowanie i z trzęsącymi kosmosem kulminacjami, wyszło coś w rodzaju opartego na klasyce, jazzującego, mistyczno-kosmicznego post-rocka.

F*** the People
F*** the People to elektryzujący, bezkompromisowy, rockowo-alternatywny duet z Katowic, który powstał w październiku 2016 r. Swoje brzmienie określa jako brudne, psychodeliczne, potężne, czasami subtelnie melancholijne. Wzoruje się na takich zespołach jak White Stripes, Tame Impala, The Black Keys, Death From Above 1979.