Aktualności

 

Rozruch Maszyn. Zakończenie sezonu motorowego 10.10.2020 r.

Rozruch Maszyn. Zakończenie sezonu motorowego 10.10.2020 r.

W Sobotę 10.10.2020 r. Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska zaprasza do Katowic, do Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA na zakończenie sezonu motorowego. W „Rytmie Maszyn” to spotkanie z dawną techniką użytkową w najlepszym wydaniu – w trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną w ruchu m.in. zabytkowe motocykle amerykańskie Harley-Davidson i Indian, spalinowe silniki okrętowe i stacjonarne, zabytkowe samochody i motorowery. Zbiory Muzeum(…)

Przeczytaj więcej

Walcownia w rytmie maszyn

Walcownia w rytmie maszyn

11.06.2020 r. – 14.06.2020 r. To co wyróżnia pojazdy i maszyny ze zbiorów Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska to ich autentyzm i różnorodność. Odrestaurowywane są i przywracane do ruchu z poszanowaniem ich zabytkowej substancji, zgodnie z realiami i wymaganiami epoki z której pochodzą. Najstarsze ze zgromadzonych przez nas pojazdów wyprodukowane zostały jeszcze w połowie XIX(…)

Przeczytaj więcej

Dzień Dziecka w Walcowni

Dzień Dziecka w Walcowni

W dniach 30 i 31 Maja 2020 r. zapraszamy wszystkich – małych i dużych – do Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach. Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w najbliższy weekend wszystkie bajtle zwiedzają muzeum z 50% rabatem! KONKURS Najmniejszych zwiedzających zapraszamy również do udziału w naszym hutniczym konkursie plastycznym. Każde dziecko, które przyjdzie do nas(…)

Przeczytaj więcej

WALCOWNIA. WEEKEND OTWARCIA 9.05.2020-10.05.2020 r.

Największa poprzemysłowa hala udostępniona dla zwiedzających na Śląsku zaprasza do zwiedzenia jedynego w Europie kompletnego ciągu technologicznego do produkcji blach cynkowych. Zespół zabytkowych maszyn i urządzeń zajmuje powierzchnię blisko 3000 m2. Maszyny uruchamiane są o godzinie 12:00 i 14:00 w Sobotę i Niedzielę. Muzeum przystosowane jest do samodzielnego zwiedzania, ale na chętnych czekać będzie Przewodnik.(…)

Przeczytaj więcej

WALCOWNIA ZAMKNIĘTA

W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska postanowiła zamknąć wszystkie podległe sobie placówki muzealne do odwołania, w tym Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach. Zespół Walcowni,

Przeczytaj więcej

Weekend za pół ceny!

Z przyjemnością informujemy Państwa, że bierzemy udział w tegorocznej akcji Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny.W dniach 20-22 marca 2020 r. przy zakupie normalnego biletu wstępu (ciąg technologiczny, wystawa źródeł napędu) będzie uwzględniana zniżka w wysokości -50%.  Serdecznie zapraszamy,Zespół Walcowni

Przeczytaj więcej

Serdecznie zapraszamy na wystawę “Kobieta jest wystawą, wystawa jest kobietą”

Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: “Kobieta jest wystawą, wystawa jest kobietą”. W związku z obchodzonym stuleciem nadania praw wyborczych kobietom w Polsce, 2018 rok został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Praw Kobiet. Decyzji tej towarzyszyły – i nadal towarzyszą – liczne wystawy odkrywające lub przypominające rolę kobiet w historii, konkretne biografie postaci szczególnie zasłużonych,(…)

Przeczytaj więcej

Festiwal “Niepodległa z Walcownią – II edycja” 11.11.2019 – zapraszamy

Szanowni Państwo, 11 listopada zapraszamy na kolejną edycję cyklicznego wydarzenia pt.: “Niepodległa z Walcownią”, związaną z obchodami 100 – letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej Walcowni czeka na Państwa wiele atrakcji związanych z dziedzictwem narodowym naszego kraju. W programie: 10:00 – 15:00 Pokaz grup rekonstrukcji historycznej: GRH LWP, GRH Milicji Obywatelskiej i Czerwonych(…)

Przeczytaj więcej

Festiwal Giesche 3 stany skupienia Śląska – fotorelacja z wydarzenia

Szanowni Państwo, jeszcze raz serdecznie dziękujemy Państwu za liczny udział w Festiwal Giesche 3 stany skupienia Śląska, który odbywał się w Walcownia, Galeria Szyb Wilson, Miejski Dom Kultury “Szopienice – Giszowiec” w Katowicach, Oddział Muzeum Historii Katowic -Dział Etnologii Miasta, Fabryka Porcelany. Projekt został współfinansowany dzięki środkom z Samorządu Województwa Śląskiego (Szlak Zabytków Techniki) organizowany przez Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia. Do(…)

Przeczytaj więcej

Festiwal Giesche 3 stany skupienia Śląska! – rezerwacje

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy na III edycję Festiwalu Giesche! W tym roku, podstawą festiwalu będzie fabularyzowana gra miejska, oparta fabularnie o historię zakładów oraz miejsc bezpośrednio związanych ze spółką ,,Giesche S.A.” – o tzw. ,,Spadkobierców Gieschego”. Zaliczają się do nich podmioty należące do Szlak Zabytków Techniki (SZT) w których gra będzie miała miejsce. Kolejno będziemy(…)

Przeczytaj więcej