Aktualności

 

Festiwal Murali?

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy osoby w wieku od 11 do 111 lat na bezpłatne warsztaty w ramach ,,Festiwalu Murali?”. Uczestnicy będą mogli wcielić się w detektywa, historyka, streetartowca oraz kuratora wystawy. Spotkania poprowadzą między innymi: Fundacja Ośrodka KARTA oraz Mona Tusz. Przewidujemy podział uczestników na grupy (poniedziałkowe/piątkowe; dopołudniowe/popołudniowe).Dla chętnych przygotowaliśmy ankiety zgłoszeniowe znajdujące się poniżej.(…)

Przeczytaj więcej

Industriada 2019 – Bal Hutnika w Walcowni

8-go czerwca 2019 roku Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA zaprasza na ‘Bal Hutnika w Walcowni”. W tym roku świętujemy! Obchodzimy 10-lecie Industriady – czyli wielkie Święto Szlaku Zabytków Techniki, które należy uczcić balem, a najlepiej “Balem Hutnika w Walcowni”. Nie może Was zabraknąć! W programie: 11:00 – 14:00 Oprowadzanie z Nestorami – zwiedzanie z przewodnikiem Oprowadzimy(…)

Przeczytaj więcej

Dzień Dziecka w Muzeum Walcownia, czyli Twórczy Bajtel w Hucie!

Dzień Dziecka to szczególny czas dla wszystkich najmłodszych. Z tej okazji Muzeum Hutnictwa Cynku „Walcownia” zaprasza na niekonwencjonalne warsztaty dla dzieci. Projekt ma za zadanie pobudzić dzieci do kreatywnej pracy i wyzwolić w nich artystyczne zainteresowania. Poprzez działanie twórcze uczestnicy zapoznają się z historią obiektu, oswoją się z przestrzenią, zapamiętają wygląd maszyn, z którymi nie(…)

Przeczytaj więcej

Noc Muzeów w Walcowni

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia na tegoroczną Noc Muzeów! W tym roku odbędzie się w nocy z 18 na 19 maja 2019 r. Noc w Muzeum w Walcowni – (19.00-22.00) – wejście za 1 zł: – 19.00 – spotkanie autorskie z Anną Sikora i Małgorzatą Piekoszewską dotyczące wystawy ,,Tradycja w materii” (rezerwacje prosimy(…)

Przeczytaj więcej

Serdecznie zapraszamy na koncert “Dziękuję Mamo” – czyli wyjątkowy recital piosenek Anny German

Serdecznie zapraszamy na koncert “Dziękuję Mamo” – czyli wyjątkowy recital piosenek Anny German

Zrób Mamie wyjątkowy prezent! Z okazji Dnia Matki, zapraszamy Państwa na koncert “Dziękuję Mamo”, czyli wyjątkowy recital Adrianny Noszczyk, który odbędzie się 26 maja 2019 r. o godz. 19.00. Bilety w cenie 30 zł (miejsca siedzące), 20 zł (miejsca stojące) do nabycia w kasie Muzeum lub po wpłacie na nr konta: 89 1090 1522 0000(…)

Przeczytaj więcej

Work it Out 2019

1 maja wraz z ERIH – European Route of Industrial Heritage oraz Stowarzyszeniem Twórców Sztuki PASSIONIS tanecznym krokiem, obchodziliśmy Dzień Kultury Industrialnej. Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją z wydarzenia, jak tegoroczny “Work it Out” wybrzmiał w murach naszej Walcowni. Foto. Bartek Wasiak #erihworkitout #walcownia          

Przeczytaj więcej

Hutnicza Majówka w Walcowni trwa!

Z okazji Święta Pracy chcemy podzielić się z Państwem efektem… naszej pracy. Serdecznie zapraszamy do Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA na “Hutniczą Majówkę”. Przypominamy,  że podczas majówki można zobaczyć wystawę szkła użytkowego i artystycznego Anny Sikory i Małgorzaty Piekoszewskiej, a także wystawę zdjęć hutników z XIX w. na hali Maszynownia o nazwie : “Portrety Zapomniane”. Ponadto codziennie(…)

Przeczytaj więcej

Hutnicza Majówka i koncert Józefa Skrzeka

Zwiedzających Walcownie w dniach 01.05-03.05.2019 r. czeka sporo atrakcji. Zapraszamy na międzynarodowe występy grup tanecznych w industrialnych przestrzeniach – ERIH “Work it Out 2019″. Podczas majówki można będzie zobaczyć wystawę wyrobów artystycznych szklanych oraz witraże, a także wystawę zdjęć hutników z XIX w na hali Maszynownia o nazwie : “Portrety Zapomniane”. Ponadto codziennie o godzinie(…)

Przeczytaj więcej

Za nami Międzynarodowe Targi Turystyczne w Zabrzu i Silesia Bazaar Kids w Chorzowie

Za nami Międzynarodowe Targi Turystyczne w Zabrzu i Silesia Bazaar Kids w Chorzowie

Oferta turystyczna obiektów z Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska w tym: Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia, Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej i Młyn Hilberta w Dzierżoniowie, miały przyjemność gościć na Międzynarodowych Targach Turystyki w Zabrzu jak i podczas Silesia Bazaar Kids. Jest nam niezmiernie miło, że wzbudziliśmy Państwa zainteresowanie zarówno wspomnianą ofertą turystyczną jak i edukacyjną. Chroniąc od(…)

Przeczytaj więcej